Chystáme se na soutěže.

Jedeme soutěžit

sokolovna Krčmaň

Máme období zájezdních a soutěžních představení. Po premiéře (23.1. 2010) a první repríze na domácí scéně jsme nesoutěžně hostovali na "Divadelním Kojetíně" a bavili diváky v sokolovně v Krčmani.

Zde je možné zhlédnou plakát přehlídky Divadelní Kojetín 2010, Časopis Divadelní Koječák č.1 s informacemi o souborech, které se tohoto ročníku "Divadelního Kojetína zůčastnily" a Časopis Divadelní Koječák č.7 s výsledky soutěže.


Ryba ve čtyřech

V sobotu 17.4. 2010 nás čeká účast na 9. ročníku moravskoslezské oblastní přehlídky amatérského scénického umění "ŠTIVADLO 2010" ve Štítině u Opavy. Pořadatelé nám přidělili lukrativní hrací čas hned po slavnostním zahájení přehlídky v 18.00 hod.

Pravidla soutěžních divadelních přehlídek stanovují, že se divadelní soubor může zůčastnit v daném roce s jednou incenací pouze 1x soutěže. Jelikož o účasti na "Štivadle 2010" bylo rozhodnuto až po podání přihlášky na Hanácký divadelní máj 2010, jedeme soutěžit s oprášenou loňskou komedii "Boží dopuštění".

V dalším období plánujeme představení "Ryba ve čtyřech" v Kokorách (28.4. v 19.00 hod) a samozřejmě soutěžní představení na "Hanáckém divadelním máji" (1.5. 2010) v Němčicích nad Hanou.

Všichni naši fandové, přijďte nás na soutěže podpořit! Je možnost využití našeho autobusu a společná cesta s námi. Bude veselo!

Přehlídka ochotnických divadelních souborů Hanácký divadelní máj 2010 začíná 1.5. 2010. DS J.K. TYL zde odehraje soutežní představení hned jako první po slavnostním zahájení v sobotu 1.5. v 19.30 hod.

Obě přehlídky "Štivadlo" i "Hanácký divadelní máj" jsou postupovými přehlídkami na vrchol ochotnického snažení a to na národní přehlídku "Krakonošuv divadelní podzim" ve Vysokém nad Jizerou. "Krakonošova divadelního podzimu" se soubor zúčastnil naposledy v roce 2001 s inscenací "Úklady lásky" (premiéra 17.3. 2001). Postup nám tehdy zajistily jediné dvě učinkující herečky Jitka Kriegischová a Květoslava Dienerová.

Účastí na dvou soutěžích se šance na postup zvyšují. Doufejme, že alespoň jedno z letošních dvou želízek v ohni bude úspěšné a příslušníci Divadelního souboru J. K. Tyl Brodek u Přerova opět navštíví podkrkonošské město Vysoké nad Jizerou.

Logo divadelního festivalu  Hanácký divadelní máj Maska Maska