Kůzlátka a Tři sestry mají po premiéře

Malí i velcí diváci měli možnost v neděli 28. února 2016 zhlédnout dvě divadelní představení, která si pro ně připravili malí ochotníci. Letos se dramatický kroužek DRAK, který pracuje již pátým rokem pod křídly Divadelního souboru J. K. Tyl, poněkud rozrostl. V současnosti je zde 16 aktivních členů + 2 vypomáhající.

V první části se předvedli ti nejmladší (většina z nich hrála poprvé) s pohádkou O nezbedných kůzlátkách. Potrápila sice dědečka, ale nakonec se pořádně vyděsila. A tak se z nich stala ta nejposlušnější vnoučata – alespoň to dědečkovi slíbila.

Čas po přestávce patřil zkušeným dramaťákům, kteří vystoupili s „pohádkou“ Jana Wericha Tři sestry a jeden prsten. Dělit jeden prsten na tři díly je nemožné, a tak se dohodly, že ho dostane ta, která svého muže nejvíce napálí. Těžko říci, které se to podařilo nejvíce, jisté však je, že své muže pořádně doběhly.

Myslím, že se obě představení vydařila a že diváci z vyprodaného sálu odcházeli příjemně naladěni.


Jitka Navrátilová, vedoucí

Skupina dětí. Skupina dětí. Skupina dětí.
Skupina dětí. Skupina dětí. Skupina dětí.

Další z fotografii, můžete zhlédnout ve fotogalerii.

Zobraz fotogalerii


Plakát ples 2016.

Halloween aneb Tajemství brodeckých rybníků

V předvečer svátku Všech svatých 30.10.2015 uspořádal městys Brodek u Přerova ve spolupráci s divadelníky DS J.K.Tyl , Medvědáři a obyvateli Tovární ulice „Halloween aneb Tajemství brodeckých rybníků“.

Dobrodružné, pohádkové cesty okolo starých cukrovarských rybníků se zúčastnilo více než pět stovek lidí, z toho na dvě stě dětí.

Tajemnou atmosféru tvořila především tma a v ní mihotající se světla svíček po trase a na rybnících a také strašidelné zvuky ozývající se z dračího obydlí.

Děti se setkaly s vílami, skřítky, vodníky, čarodějnicemi, pavouky, tříhlavou saní a princeznou, smrtkou, s čerty a strážci duší.

Během cesty musely splnit úkoly, získat dárek pro další pohádkovou postavu a písmeno z tajemného slova, pomocí kterého mohly otevřít truhlu a vysvobodit z ní ztracené duše, proměněné ve svíčky.

Svítící ztracené duše pak na břehu rybníka předaly Cháronovi, aby je na své loďce odvezl na „druhý břeh“.


Bc.Eva Procházková, režisérka DS J.K.Tyl


Skupina dětí. Skupina dětí. Skupina dětí.
Skupina dětí. Skupina dětí. Skupina dětí.

Další z fotografii, které pořídil brodecký občan p. J. Teimer můžete zhlédnout ve fotogalerii.

Zobraz fotogalerii


Napište nám svůj názor do návštěvní knihy nebo do fóra.


Maska