Plakát ples.


Divadelní soubor J. K. Tyl

pořádá

Příměstský divadelní tábor

Pro děti od 9 – 15 let se zájmem o divadlo (nemusí mít žádné zkušenosti s divadlem!!!), které by si chtěly zkusit, zda by je divadlo bavilo, nebo pro všechny, které divadlo již baví.

Kdy: 11. srpna - 15. srpna 2014, denně od 8 hod. – 16 hod.

Kde: kino Brodek u Přerova

Za kolik: 1400 Kč (v ceně: svačina, pitný režim, oběd, spotřební materiál, výlet)

Co vás čeká: dramatické hry, společné vytváření dramatického díla, závěrečné vystoupení pro rodiče v pátek 15:30 hod.

Do kdy se musím přihlásit: co nejdříve, omezená kapacita 12 dětí (ukončení přihlášek – konec června)

Skupina dětí.


Kontakt: Mgr. Jitka Navrátilová, jitnavratilova@seznam.cz, 602160551(večer)

Přihláška u paní Dienerové na OÚ v Brodku u Přerova (zde můžete v pondělí a ve středu do 16:30 hod. zaplatit), ke stažení pod článkem nebo osobně v kině každé pondělí 16:15-17:45 hod.

Přihláška zde!

Plakát ples 2014

Konečně na PODĚSu

Náš dramatický kroužek DRAK pracuje již třetím rokem pod DS J. K. Tyl Brodek u Přerova (s pomocí Dáši Uhlířové), ale ve skutečnosti je to teenager, neboť letos oslaví již patnácté narozeniny (dříve pracoval při ZŠ Brodek u Přerova).


V září 1999 začal působit pod vedením mým a p. uč. Evy Králové (dříve Čuříkové). Každým rokem jsme se účastnili okresního kola Dětské scény, kde jsme sice byli většinou pochváleni, ale dál se nám postoupit nepodařilo. Až letos.


I když jsme skončili v Přerově na druhém místě. (Na prvním místě skončil dramatický kroužek při ZŠ a MŠ Osek u Přerova, který jste měli možnost v Brodku spatřit na naší premiéře 16. února 2014 – s pohádkou Divné jméno). Naše pohádka Čert a Káča však byla zařazena do širšího výběru na krajskou přehlídku. A štěstí stálo při nás. Vybrali nás.


PODĚS (Krajská přehlídka dětských souborů v Olomouci) letos byla jubilejní, desátá. Jedná se o dvoudenní soutěžní přehlídku s postupem do Národního kola (Svitavy, červen). Sobotní dopoledne patřilo mimo jiné i našemu souboru. Publikum bylo bezvadné, porota vlídná, našim čertům se je podařilo rozesmát. Děti z DRAKu měli možnost zúčastnit se celého programu i herecké a rozborové dílny. Sobotní večer patřil profesionálnímu divadlu z Prahy – Športniki, kteří nám předvedli úžasnou adaptaci knihy Děti z Bullerbynu – Back to Bullerbyn. (Vřele doporučuji.)


Nedělní odpoledne patřilo hodnocení. Všech deset vybraných souborů z olomouckého kraje bylo výborných, ale postoupit může jen jeden (další 2 mohou dostat doporučení k širšímu výběru na národní přehlídku). I když se nám to tentokrát nepodařilo (zaslouženě vyhrál soubor Roveňáčci, osečtí skončili na 3. místě), i čestné uznání nás hřálo u srdce a určitě je to pro nás velká výzva k práci, abychom se sem dostali i příští rok.


Jitka Navrátilová, vedoucí DRAKuScéna z posvícení:  Ludmila Binderová, Dominika Látalová, Lenka Uhlířová, Marie Vystrčilová, Eliška Uhlířová


Káča (Adéla Mikulová) v pekle s čerty (Štěpán Procházka a Jana Kvapilová)


Franta (Vojtěch Přívětivý) u Lucifera (Jan Navrátil)


DRAK na PODĚSu se Športniki


Maska

Napište nám svůj názor do návštěvní knihy nebo do fóra.