Po premiéře!


Všechno pro ženy

Opět po premíéře!

Jaké jsou pocity režiséra po premiéře?

„Ano, měli jsme letos premiéru, zase jsme to dokázali.“ Vstávám od vánočního stromečku a jdu pro fotky z představení, abych se pochlubila přátelům. Uvědomuji si najednou, jak je to příjemné, když si můžeme povídat o věcech, které se nám povedly, o které jsme se snažili během celého roku. Je nám moc hezky. Vánoce 2011 se povedly i beze sněhu. Scházíme se s přáteli, kteří nás respektují, fandí nám a těší se z našich úspěchů.

Letos byla příprava premiéry opravdu náročná. V létě jsem začala chodit do práce, navíc soubor se připravoval během zkoušek na celostátní soutěž s pohádkou, kterou jsme uvedli v loňské divadelní sezóně. Co zažívá režisér při přípravě představení, se dá popsat snad jenom jako sebezničující vášeň. Vzrušení z možnosti tvořit vám nedá ani v noci spát a když přece jenom usnete, spánek vám zeberou pochybnosti: „Dělám to špatně, nevyjde to, neudržíme pozornost diváků, bude to ostuda. Co můžu udělat ještě pro to, aby představení dobře dopadlo?“ Letos jsem si ukrojila příliš velký krajíc, ale Miro Gavran je skvělý autor a jeho představení „Vše o ženách“ mě uchvátilo svou upřímností. Pracuji jen s třemi herečkami, které musí odvyprávět pět příběhů, které se vzájemně prolínají. Během představení se ženy 15x převlékají, aby se staly tu dětinskými důchodkyněmi, tu rozkošnými děvčátky. Ustarané matky toužící po úspěšné kariéře a osamělé učitelky hledající upřímné přátelství se střídají na jevišti se sestrami, které před lety rozdělil jeden muž.

„Budete to ještě někde hrát? Rádi bychom to představení viděli.“ Říkají přátelé, když mi vracejí fotografie. Těší mě jejich zájem a, i když vím, že je těžké udržet úroveň představení během repríz, s úsměvem odpovídám: „Doufám, že ano, budeme se o to snažit. Není to dokonalé divadlo, ale má o čem vyprávět a také mě vždycky dostanou lidi, co dokážou tvořit bez nároku na honorář.“


Liběna Hasová


Co o nás napsali jinde?


Všechno pro ženy

Co na to Vy? Napište nám do návštěvní knihy nebo do fóra.


Další odkazy

program ke hře "Všechno pro ženy"

Plakát ke hře Vše o ženách

Zobraz fotogalerii


Maska

Napište nám svůj názor do návštěvní knihy nebo do fóra.