Konec divadelních prázdnin!


Král zvířat

Skončily divadelní prázdniny, blíží se zahájení nové divadelní sezóny a tak je čas zrekapitulovat uplynulé období.

S pohádkovým představením sezóny (2010-2011) Král zvířat máme v současné době za sebou již řadu úspěšných zájezdů do okolních i vzdálenějších obcí, nesoutěžní účast na Divadelním Kojetíně ( 18.3.) a také soutěžní představení ( 12.4.) na Divadelní přehlídce Štivadlo 2011 ve Štítině u Opavy. Zde jsme byli původně přihlášeni s inscenací minulé sezóny "Ryba ve čtyřech". Připravovali jsme se na soutěž opravdu poctivě a provedli několik náročných opakovacích zkoušek. Jaké pak bylo, ale naše překvapení, když nás pořadatelé Štivadla na poslední chvíli (v den představení) z organizačních důvodů požádali o změnu a předvedení jiného kusu z nacvičeného repertoáru. A my jim vyhověli.

I přes nečekanou radikální změnu proběhl zájezd do Štítiny celkem úspěšně a dovezli jsme si odtamtud řadu hodnotných ocenění. Odborná porota Štivadla 2011 udělila cenu Miroslavě Šmídové za kostýmy a čestným uznáním ocenila Evu Procházkovou ml. (dnes už Šmídovou) za scénografii. Porota dále ocenila herecké výkony Evy Procházkové), Kamily Štěpánové, Moniky Janáčkové, Kateřiny Herzingerové a Františka Procházky. Celý soubor pak ocenila za inspirativní herecký přínos na přehlídce.

I přes tato všeliká ocenění nás porota nenominovala ani nedoporučila na Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. O to více jsme chtěli následně uspět na Hanáckém divadelním máji v Němčicích nad Hanou (4.5.).

Popelka

Po předvedeném výkonu udělila odborná porota HDM 2011 cenu Miroslavě Šmídové za kostýmy, Evě Procházkové - Šmídé za scénu, Liběně Hasové a Jiřímu Urbanovi za herecké výkony. Dále udělila čestná uznání za herecké výkony Jiřímu Procházkovi ml., Kamile Štěpánové, Kateřině Herzingerové, Monice Janáčkové, Evě Procházkové a Karlu Kratochvilovi.

Dočkali jsme se také ocenění nejvyššího a to doporučení k postupu na celostátní přehlídku činoherního divadla pro děti Popelka Rakovník. Pořadatelé Popelky naši hru zařadili na sobotu 12.11.2011, tak nám všichni držte palce. Po 6 letech pojedeme opět do Rakovníka.


Dne 11.6. jsme v rámci odložené oslavy dne dětí odehráli (pro nás experimentální) představení "Krále zvířat" v přírodě v obci Slopné (7 km od Luhačovic). Kulisy tvořil les a okolní příroda. Podle ohlasů a intenzitě potlesku bylo představení i přes zhoršené zvukové podmínky pravděpodobně úspěšné.

Škola Škola Škola Škola Škola Škola Škola Škola Škola Škola Škola Škola

Současně s pohádkou jsme také ještě hostovali s loňskou hrou Ryba ve čtyřech, a to v sále Českého rozhlasu Olomouc (31.3.) a v Kulturním domě Elektra v Luhačovicích (20.8.).

Pro naše divadelní příznivce máme dobrou zprávu, že se opět na předvánoční čas chystá nová hra, komedie od chorvatského autora Miro Gavrana, Vše o ženách. Je to hra o mužích, kteří se domnívají, že všechno ví… a to nejen o ženách. Režie se tentokrát ujala Liběna Hasová.

Dále upozorňujeme rodiče dětí, že pod záštitou našeho souboru nově zřizujeme dramatický kroužek pro děti od 10ti let. Vedení kroužku se ujala naše členka Jitka Navrátilová. Více informací najdete na plakátku.

Zde si můžete stáhnou

náborový plakát

Napište nám svůj názor do návštěvní knihy nebo do fóra.


Maska