Zveme Vás na představení!

Král zvířat

První ohlasy po premiéře


Král zvířat

V sobotu 29.1. 2011 se v sále kina v Brodku u Přerova uskutečnila premiéra autorské inscenace pohádky s muzikálovým nádechem "Král zvířat".

Režie a textu se premiérově ujal Martin Šmída. Soudě podle nekončícího potlesku na premiéře a následné repríze v neděli a dalších ohlasů bylo několika měsíční úsilí všech zúčastněných završeno úspěchem.

Divadelní soubor děkuje všem divákům za hojnou účast (zejména v neděli, kdy na první repríze, byla návštěvnost vyšší než obvykle). Potěšující bylo i vysoké zastoupení dětského publika, neboť některé děti přišly na pohádku i opakovaně. Pro předškoláky ze školky a děti školou povinné (první stupeň) z Brodku a některých okolních obcí bylo totiž představení odehráno v předpremiéře v pátečních dopoledních hodinách.

A co si myslí o představení diváci? Můžete nám napsat. Krátké příspěvky do návštěvní knihy menu "Napište nám" nebo přímo zde. Případně můžete psát na adresy uvedené v kontaktech.


Napsali o nás také v denním tisku.
Přerovský deník 31.1. 2011.


Král zvířat aneb pohled z hlediště


Až k prasknutí nacpané hlediště lidmi už deset minut před začátkem, hudba džungle vzbuzující u malých dětí strach - to byly první dojmy návštěvníků premiéry pohádky Král zvířat. A co teprve když světlo v sále zhaslo, na jeviště přišla zvířecí kapela. Živá hudba na divadelních prknech v Brodku! Soubor ještě nezačal hrát a už má první plusové body diváků. Nezůstanou osamoceny – hned další přidává každý návštěvník, když spatří herce proměněné ve zvířata – kostýmy ani líčení nemají chybu.

Vše připraveno, divák je pln očekávání, zda i herci dokážou, aby plusové konto brodeckého souboru rostlo. Již úvodní scény napovídají, že herci si hru opravdu užívají, že sem přišli ne z povinnosti, ale protože je to baví a chtějí svou radost předat i do jeviště. A diváci ani nedutají, když lev Mufasa umírá - bojí se o osud Simby, když ho strýc Skar vyhání - a pevně věří, že se Timon a Čuňas lvíčka ujmou. A jaké je hlavně dětské srdíčko plné strachu, když vidí zlou vládu Skara s hyenami, a upřímné radosti z návratu již dospělého Simby, který zachrání Lví zemi.

Zazněla poslední píseň a divák je téměř zklamán, že je to již vše, co zde dnes vidí. Pohádka nějak rychle uběhla. Nechce herce propustit. Ale ti nejsou skoupí, přidávají písničky a divák je tedy milostivě propouští, ať si odpočinou a oslaví úspěch, který korunoval měsíce plné dřiny a odříkání.

Ať i na jiných prknech najde pohádka tak vděčné diváky a kritiky jako v Brodku.

Divadelníci „tfuj, tfuj“ při dalších reprízách a na soutěžích.

Jitka Navrátilová

Pár obrázků z přípravy představení.
Další fotografie jsou v archivu her


Škola Škola Škola Škola
Škola Škola Škola Škola
Škola Škola Škola Škola


Zde si můžete ke hře Král zvířat stáhnou

plakát

program verze 1

program verze 2


Maska