Začíná další v pořadí již 56. divadelní sezóna !

Přijďte na premiéru. Kdy ?
23.1. 2010 v 19.00 kino Brodek u Přerova.

Logo divadelního festivalu  Hanácký divadelní máj

Zde si můžete stáhnou program a plakát ke hře Ryba ve čtyřech.


Vzhledem k vytíženosti účinkujících členů divadelního souboru a hrozící epidemii chřipky byla totiž premiéra nově připravované hry „Ryba ve čtyřech“ od Wolfganga Kohlhaase a Rity Zimmerové přeložena z obvyklého předvánočního termínu na 23.ledna 2010. Předprodej lístků u p. Dienerové na obecním úřadě v Brodku u Přerova. Spojení je uvedeno v kontaktech. Pozvání platí i pro p. Balekovou s rodinou.

V období po premiéře asi do poloviny května sehrajeme několik zájezdních představení po okolních obcích a zůčastníme se 1-2 soutěžních přehlídek. Zpravidla "Divadelní Kojetín" samozřejmě v Kojetíně a "Hanácký divadelní máj" v Němčicích nad Hanou. Včas vám dáme vědět, aby jste nás případně mohli přijet podpořit na jednotlivých štacích i na soutěže.

V druhé polovině února konkrétně 20. 2. pořádáme divadelní ples. Program plesu je zatím tajemstvím. Tímto vás, ale již teď všechny srdečně zveme do sokolovny v Brodku u Přerova, kde se ples uskuteční. Slavnostní zahájení bude pravděpodobně jako obvykle ve 20.30 hod.


Tady máme pro Vás slovo režiséra k hře „Ryba ve čtyřech“

Ryba pro čtyři

Milí diváci,

srdečně Vás vítáme na představení nově nastudované divadelní hry „Ryba ve čtyřech“, kterou jsme si pro Vás připravili v této divadelní sezóně.

Ryba ve čtyřech je černá komedie podle předlohy W. Kohlhaase a R. Zimmerové. Jak název napovídá, jde o divadelní hru pro čtyři herce, tři sestry a jejich oddaného sluhu. Na jevištních prknech byla inscenována již mnohokrát. Rovněž byla i zfilmována a uvedena na obrazovce České televize.

Zápletka hry je variací na tisíckrát ohrané téma – slíbené peníze za „nadstandardní“ služby. Na přelomu 19. a 20. století tři neprovdané sestry (Karolína, Cecílie a Klementýna), majitelky rodinného pivovaru, přijíždějí jako každý rok na letní byt. Karolína vládne domu i rodinnému pivovaru s prušáckou bezcitností, kterou odpudila všechny muže. Cecílie marně vyhlíží jakéhosi vojáka, s nímž ji kdysi pojila záliba v sadomasochismu, a každý další adept by musel hrát jeho roli. Klementýna se neprovdala, protože je nejmladší a "má na to ještě dost času". Z těch tří jsou teď dámy v letech a žijí v pohodlné kleci iluzí. Mají už dlouhou řadu let Rudolfa. Věrného sluhu, který radí v obchodních i módních záležitostech, vaří, pere, uklízí a přitakává. Vykonává tak mnoho funkcí v domácnosti, ale postupně plní i služby „nadstandardního charakteru“. Postupem času je nucen hrát na dvě strany – po večerech intimní dostaveníčka s jednotlivými sestrami, které o eskapádách ostatních dvou nemají ani tušení, přes den pokorného a oddaného sluhu vrtošivých a rozmazlených dam. Tyto "služby" Rudolf vykonává dlouhá léta bez reptání a dobrovolně až do okamžiku, kdy unaven obskakováním těchto tří dam došel k poznání, že je nejvyšší čas ke změně a k uskutečnění svého snu o cestě kolem světa.

Rudolf tak jednoho dne usoudí, že nastala vhodná doba k uplatnění požadavku u každé ze sester. Totiž nároku na to, co mu v intimních chvílích slíbily, že dostane po jejich smrti určitou částku peněz. Pomalu mu dochází trpělivost. A vida – zprvu vlídné a štědré sestry se při konfrontaci s následky svých někdejších nerozvážností k placení nemají, ba naopak, hrozba zveřejnění jejich „společensky neúnosného“ vztahu je přinutí ke kroku, jehož obhajoba neexistuje v žádné civilizované společnosti. Jenže ani Rudolf není výkvětem ctností…

Každá z těch tří si vztahem s Rudolfem kompenzuje jiné trauma, jiný "ujetý vlak", každé současně překážejí dvě ostatní, Rudolf se zase po letech pasivity stává intrikánem a léty nastřádanou důvěru obrací proti nim jako zbraæ#65533;...

Jde o nádhernou miniaturku, při jejímž nastudování jsme se výborně bavili. Herci i režisér. Doufáme, že se budete bavit i vy diváci.

Příjemnou zábavu za DS J.K.TYL

Liběna Hasová

Zde si můžete stáhnou program a plakát ke hře Ryba ve čtyřech.


Maska Maska